REKLAMA / ADSENSE

Kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki dla dzieci Najnowsze badania dowodzą, że kolorowanie i malowanie obrazków przyspiesza rozwój dziecka nie tylko motoryczny i umysłowy ale otwiera je na poznawanie i odczuwanie bodźców i emocji związanych z tworzeniem sztuki. Wszystko to pozytywnie wpływa na dziecko, wzmacnia jego możliwości motoryczne i kreuje osobowość. Rozwój motoryki oznacza osiąganiu jak największej kontroli nad ruchami ciała, w szczególności ruchami szczegółowymi, precyzyjnymi, czyli wykonywanych palcami, np. trzymanie kredki, pędzla. Odbywa się to dzięki skoordynowanych ośrodków nerwowych, nerwów i mięśni. W ciągu czterech pięciu lat życia dziecko osiąga kontrolę w zakresie tzw. dużej motoryki, która dotyczy dużych powierzchni ciała używanych przy chodzeniu, czy bieganiu. Po piątym roku życia główny kierunek rozwoju obejmuje sferę kontroli bardziej precyzyjnych ruchów angażujących mniejsze grupy mięśni. Przy czym należy pamiętać, że dzieci rozwijają się w swoim tempie, nie można sugerować się szybkością rozwoju przedstawianych często w przeróżnych czasopismach i książkach dla świeżo upieczonych rodziców. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo sugerujemy zwrócić się do lekarza. Rozwój motyryczny dziecka można ocenić obserwując go podczas zabawy, szczególnie tej wymagającej precyzji ruchów. Doskonałym narzędziem pomocnym w tym badaniu będzie właśnie kolorowanie lub malowanie wydrukowanych czarno-białych kolorowanek.Jest to doskonała zabawa, podczas której dziecko uczy się dokładności i staranności. Istnieje wiele stron poświęconych tego typu zabawie i nauce. Wystarczy wpisać w google słowo kolorowanki aby odnaleźć te najbardziej popularne. Istnieją nawet strony, gdzie można kolorować ilustracje przez Internet. Eksperci uważają jednak, że najlepszą tego typu zabawa przynosi najlepsze efekty jeśli wykonywana jest manualnie a nie za pomocą komputera. Dlatego chcielibyśmy polecić stronę kolorowanki.joe.pl. Obrazy na tej stronie są ciekawe i bardzo starannie pokatalogowane, aby przyspieszyć wyszukanie interesujących nas grafik. Można błyskawicznie odszukać i pobrać kolorowanki albo wydrukować je bezpośrednio z poziomu strony internetowej.Kolorowanki są idealne dla nauczycieli nauczania początkowego rodziców, którzy nie boją się oryginalnych zabaw ze swoimi dziećmi. Kolorowankami to uczące narzedzie, któym można bawić się przy okazji konkretnych wydarzeń, dni, takich jak np. dni matki, ojca, dnia dziecka, wybierając te związane właśnie z konkretnym wydarzeniem dni. Podsumowując Kolorowanki dla dzieci to wspaniała zabawa łacząca naukę i rozrywkę nieprzeceniona w okresie rozwoju dziecka.

Szczegóły strony kolorowanki.joe.pl:

Podlinkuj stronę kolorowanki.joe.pl:

Kolorowanki dla dzieci

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 18 Odwiedziny googlebot 24

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Bon Jovi »

  Początki zespołu Bon Jovi sięgają wczesnych lat osiemdziesiątych. Wtedy to John Bongiovi, Amerykanin włoskiego pochodzenia, zatrudnił się w studiu nagraniowym Power Station należącym do jego kuzyna, Tony’ego Bongiovi. Dzięki jego wsparciu, Johnowi udało się nagrać taśmy demo z udziałem muzyków sesyjnych, produkcją zgodził się zająć Billy Squier. Materiał z tej sesji nagraniowej został ostatnio wydany, bez potwierdzenia Jona, m. in. na płycie The Power Station Years – 1980-1983. Jedną z piosenek wówczas nagranych była Runaway. Dzięki niej Bongiovi wygrał zorganizowany przez lokalną stację radiową konkurs dla debiutantów. Zachęcony tym sukcesem utorzył w 1982 r. zespół pod nazą John Bongiovi And The Wild Ones. W skład grupy wszedł dawny kolega Jona z liceum – David Rahbaum, z którym wcześniej współpracował w zespol The Atlantic City Expressway. Basitą został członek Phantom’s Opera i The Message – Alec JohnSuch, zaś perkusistą Tico Torres – doświaczony muzyk sesyjny (brał udział w naraniach m. in. Milesa Davisa i Chucka Berry’ego). Na początek gitarzystą został Dave “The Snake” Sabo (późniejszy założyciel Skid Row), natomiast prędko został zastąpiony pzez Richie’go Samborę, mającego na swym koncie nagrania w składzie zesołów Mercy i Duke Williams And The Extremes, kolegę Such’a z The Message.Muzycy prędko zdobyli wsparcie wytwórni Mercury Records, należącej do światowego giganta wydawniczego – PolyGram. Pod jej wpływem John zmienił swe nazwisko na Bon Jovi, co przyjęto też za nazwę dla całego zespołu jako krótszą i bardziej przemawiającą od pierwotnej. Już wkrótce zespół miał propozyje otwierania koncertów ZZ Top, Whitesnake, Scorpions i Kiss oraz dodatkowo kontrakt nagraniowy w kieszeni. 1szy długogrający album powstały w 1984 został zatytułowany zwyczajnie Bon Jovi. Jego produkcją zajął się Lance Quinn. Muzyka na nim zawarta nie była zbytnio odkrywcza, ale mimo tego płyta osiągnęła ponad milionowy nakład. Jako ciekawostkę należy przypomnieć, że Jon Bon Jovi, żeby skoncentrować się na nagrywaniu tej płyty, musiał zrezygnować z głównej roli w filmie Footloose. Idąc za ciosem grupa prędko nagrała następny album, zatytułowany 7800??° Fahrenheit (tytuł nawiązywał do temperatury wewnątrz wulkanu podczas erupcji), wyprodukowany ponownie poprzez Lance’a Quina. Niestety, płyta spotkała się z niechętnym przyjęciem krytyków. Brytyjski magazyn muzyczny Kerrang! określił ją nawet jako “nieudolną imitację Bon Jovi jakie poznaliśmy przedtem i pokochaliśmy”… Grupa promowała nagrania wystęując wraz z Ratt, zaś płytę ponownie zakupiło ponad milion nabywców.

  Data dodania: 03 10 2009 · szczegóły wpisu »
 • Gry dla dzieci, gry online, zabawy dla dzieci, kolorowanki dla dzieci »

  Wszystkie zabawy zostały tak skonstruowane, abyś prócz świetnej zabawy, nauczył się także wielu przydatnych i rozwijających rzeczy. To niezwykłe połączenie ma nawet swoją własną nazwę - edutainment  - czyli nauka poprzez zabawę! A tej na wyspie Leona nie brakuje. Zdobywasz punkty, które klasyfikują Cie w specjalnym rankingu, tworzonym przez pozostałych mieszkańców wyspy! Będziesz mógł się z  nimi skontaktować, przesyłając im komunikaty składające się ze specjalnych ikonek graficznych. Dzięki wszystkim stworzonym konkurencjom oraz wirtualnym mechanizmom obowiązującymi w świecie Leona, jako obywatel wyspy Lwa, poprzez świetna zabawę wiele się nauczysz i udoskonalisz swoje umiejętności!

  Data dodania: 18 12 2009 · szczegóły wpisu »
 • Właściwe motywowanie pracowników »

  Firma Orienteering z Krakowa - konferencje, szkolenia, wyjazdy firmowe, imprezy integracyjne oraz team building. W naszej ofercie także turystyka aktywna, wyprawy i wyjazdy zagraniczne, wydarzenia, gry miejskie rajdy terenowe, Kraków zwiedzanie. Motywacja - właściwe motywowanie pracowników, team building, projekty Unijne, profesjonalne imprezy integracyjne oraz wyjazdy firmowe. Programy przygodowe w formie gry przygodowej - drzewo życia, kontynenty, kopalnia złota. Program sportowo-relaksacyjny

  Data dodania: 04 04 2010 · szczegóły wpisu »